Weekend pełen interwencji: Znalezione ciała, zatrzymani nietrzeźwi kierowcy i odnalezione zaginione osoby

W trakcie ubiegłego weekendu, siły policyjne w Gliwicach miały pełne ręce roboty. Liczba sprawców przestępstw zatrzymanych w tym czasie wyniosła 11 osób. Wśród zatrzymanych znalazło się czterech podejrzanych o dokonanie kradzieży, jedna osoba podejrzana o znęcanie się nad rodzicami oraz jeden mężczyzna, który posiadał znaczące ilości narkotyków. Kolejna zatrzymana osoba była podejrzana o ignorowanie sądowych zakazów. Pozostałe zatrzymane osoby to kierowcy, którzy siadali za kółko będąc pod wpływem alkoholu.

Policja ustaliła miejsca pobytu sześciu poszukiwanych osób i następnie je zatrzymała. Odnotowano trzy zgłoszenia dotyczące zaginięcia małoletnich, jednak na szczęście wszystkie zaginione osoby odnaleziono. Wreszcie, policjanci wyjaśnili dwa przypadki zgonów, które miały miejsce w mieszkaniach.

Podczas weekendu doszło do dwóch tragicznych zdarzeń – śmierci dwóch kobiet w wieku 47 i 57 lat, które zmarły w swoich mieszkaniach w Gliwicach i Żernicy. Wyniki dochodzenia wskazują, że nie ma podejrzeń co do udziału osób trzecich w tych tragediach.

Niezwykle niepokojące jest to, że weekend „obfitował” w przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy to: 36-letni mężczyzna, który prowadził audi na DTŚ z 0,8 promila alkoholu we krwi, 52-latek prowadzący forda w Sośnicowicach z 0,9 promila alkoholu we krwi, 44-latek kierujący toyotą z 0,65 promila alkoholu we krwi oraz 38-latek z aż 2,4 promilami alkoholu we krwi. Wszyscy oni teraz czekają na procesy sądowe i wyroki.

W Wielowsi, podczas kontroli policyjnej, wpadł 67-letni rowerzysta. Skazany został na karę grzywny w wysokości 1000 złotych.

W Knurowie policja interweniowała w wyniku zgłoszonej awantury domowej. Okazało się, że 45-letni mężczyzna psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoimi rodzicami. Został on zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Dodaj komentarz