Katastrofalna kolizja w Żernicy: Straszliwa śmierć trzech mężczyzn na skutek wypadku drogowego

W wyniku straszliwego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Gliwickiej w miejscowości Żernica, zginęło trzech mężczyzn. Ich samochód, audi A6, podczas manewru na łuku drogi, niespodziewanie zderzył się bokiem z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem. Kierowca audi A6 utracił kontrolę nad pojazdem, który ostatecznie uderzył w drzewo stojące przy drodze. Niestety, wszystkie trzy ofiary zginęły na miejscu.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 31 grudnia, około godziny 12:40. W odpowiedzi na tę tragiczną sytuację, na miejsce zostały skierowane 5 jednostek straży pożarnej oraz dwa zespoły Pogotowia Ratunkowego. Na pomoc został również wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ochrona miejsc publicznych była zapewniona przez obecność policji.

Sytuacja miała miejsce na granicy między Gliwicami a Żernicą (gmina Pilchowice). Kierujący pojazdem, 40-letni mężczyzna, niespodziewanie uderzył bokiem swojego audi A6 w nadjeżdżające z przeciwka audi A4. Po tym zdarzeniu stracił panowanie nad swoim pojazdem, wyszedł z drogi i uderzył w drzewo rosnące przy drodze. Na skutek tego tragicznego wypadku, trzech mężczyzn podróżujących audi A6 nie przeżyło – podaje Śląska Policja.

Po wypadku, ruch na drodze został całkowicie zablokowany. Utrudnienia trwały przez kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Dodaj komentarz