Gliwicka policja w weekendowym natłoku zgłoszeń. Bilans interwencji i zdarzeń

Podczas ostatniego weekendu, służby alarmowe w Gliwicach miały pełne ręce roboty. Na ich numer alarmowy wpłynęło bowiem aż 481 telefonów. Notowano zarówno przypadki wymagające interwencji zgłoszone przez obywateli, jak i sytuacje, do których funkcjonariusze zdecydowali się podejść z własnej inicjatywy. Warto jednak zauważyć, że takie statystyki nie są niczym nadzwyczajnym podczas weekendów.

Jedno z dostępnych zdjęć przedstawia moment aresztowania podejrzanego przez dwóch policjantów po cywilnemu. Podejrzany jest skuty kajdankami i prowadzony z tyłu przez funkcjonariuszy.

Działania podjęte przez policję zaowocowały ustaleniem tożsamości oraz zatrzymaniem 11 osób, które dopuściły się przestępstw. Udało się także znaleźć 6 poszukiwanych osób, na które wydano listy gończe przez sądy, prokuratury czy samo policję. Dodatkowo, odnaleziono trzy osoby, które wcześniej były meldowane jako zaginione. Na wniosek prokuratora, sąd wystawił nakaz tymczasowego aresztowania dla 27-letniego mężczyzny, podejrzewanego o udział w grupie oszustów, używających tzw. metodę „na policjanta” czy „na członka rodziny”. Osoba ta została zatrzymana przez gliwickich kryminalnych.

W grupie zatrzymanych osób znalazło się 5 kierowców pod wpływem alkoholu oraz jeden kierujący pod działaniem narkotyków. Poza nimi, aresztowano także sprawcę kradzieży, przestępstwa przemocy domowej, łamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, agresji na funkcjonariuszy policji oraz ich obrażania podczas interwencji. W stosunku do 38-letniego sprawcy przemocy domowej, policja wydała nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się do ofiary na odległość mniejszą niż 100 metrów. Sprawą tego przestępstwa zajmie się wydział kryminalny II komisariatu policji.

Rozpoczęto także procedurę śledczą przeciwko 23-letniemu mężczyźnie, podejrzewanemu o kradzież z mieszkania podczas wykonywania tam usług. Sprawca skradł słuchawki warte ponad 1000 złotych, które udało się jednak odzyskać.

W piątek, służby przyjęły zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Seat Ibiza, rocznik 2004, o srebrnym kolorze, parkowanego na ulicy Kasprowicza.

W Gliwicach doszło również do włamania do domu jednorodzinnego znajdującego się na osiedlu Obrońców Pokoju. Przestępca wdarł się do wnętrza domu poprzez wyważenie i przesunięcie okna tarasowego, skąd zabrał złote kolczyki, łańcuszek i gotówkę. Zdarzenie miało miejsce między godziną 13:00 a 20:30. Straty wynikające z przestępstwa oszacowano na kwotę blisko 10 tysięcy złotych. W związku z tym incydentem, policja apeluje o wzmożoną czujność sąsiedzką, szczególnie dla mieszkańców dzielnic Żerniki i Obrońców Pokoju.

W piątkowy wieczór natomiast, ogłoszono alarm dla całego stanu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w celu poszukiwania osoby, która mogła być zagrożeniem dla siebie, ze względu na podejrzenie myśli samobójczych. Dzięki działaniom policji udało się odnaleźć tę osobę, a następnie przewieźć ją do szpitala na obserwację. Znaleziono także dwie osoby nieletnie, poszukiwane jako zaginione.

Policjanci z komisariatu III zatrzymali 26-letniego cudzoziemca, na którego Interpol wydał list gończy w celu odbycia kary pozbawienia wolności na 5 lat na Ukrainie. Rozpoczęto procedurę jego ekstradycji.

W zakresie czynności drogówki, policjanci obsłużyli i administracyjnie zakończyli 16 kolizji drogowych. Na szczęście, w żadnym z tych zdarzeń nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Podczas weekendu policja w Gliwicach zabezpieczała również dwie masowe imprezy, które wymagały zaangażowania kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Na szczęście, żadna z tych imprez nie wymagała poważniejszych interwencji.

Dodaj komentarz