Czar Świąt na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym

Przygotujcie się na pełen magii weekend w grudniu, związany z Gliwickim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Zakończenie weekendowego odliczania do świąt będzie obfite w różnorodne atrakcje: zimowe widowisko dla najmłodszych, bożonarodzeniowe przedstawienie, uroczyste wręczenie Betlejemskiego Światła Pokoju i niezapomniane koncerty. Przedświąteczny nastrój będzie można poczuć do 22 grudnia w malowniczym otoczeniu gliwickiego Rynku.

Za nami już dwa weekendy, podczas których Rynek tętnił świątecznymi emocjami. W sobotę, 9 grudnia, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza razem z Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych. W uznaniu za ich roczną pracę wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk prezydenta Gliwic, Adama Neumanna. Centrum 3.0 zapewniło interesujące dyskusje na temat wolontariatu przy filiżance gorącej herbaty, a scenę świąteczną opanował gliwicki zespół Velveteve, wykonując wspólnie z wolontariuszami utwór „Niezawodni”, dedykowany tym, którzy niesienia pomoc z pełnym zaangażowaniem. Folkowy koncert dał również krakowski zespół LOR.

Święta są tuż za rogiem, a to oznacza, że czasu na odwiedziny na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym ubywa. Najbliższy weekend, to aż trzy dni pełne świątecznych atrakcji na Rynku. W piątek, 15 grudnia, wystąpi Teatr Stosowany ze spektaklem ,,Rodzeni za ścianą. Bezdomna Pastorałka”. Na scenie jarmarkowej zaprezentuje się też Ania Laskowska — finalistka programu The Voice Kids, związana z Gliwicami, która zaśpiewa świąteczne utwory pod hasłem „IT’S…TIME!”.

Sobota, 16 grudnia, zapowiada się równie interesująco. Zaplanowano koncert zespołu Ziemia Suska, prezentującego „Obrzędy Bożego Narodzenia” w regionalnych dźwiękach. Juanky Leon & Cuban Christmas Songs zagwarantują letnią atmosferę w sercu zimy poprzez muzykę świąteczną w latynoskim stylu. Dla najmłodszych przygotowano specjalne niedzielne show „Muzyczna Karuzela”. W Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców Gliwic, a na Rynku odbędzie się tradycyjne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Również będzie można posłuchać koncertu kwartetu saksofonowego z Gliwic – Saksoholicy.

Chcecie znaleźć idealny prezent lub miło spędzić czas ze znajomymi? Koniecznie wpadnijcie na jarmark! Stoiska czynne będą do 22 grudnia — od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00–20:00, natomiast w piątki i soboty od 12:00 do 22:00. Znajdziecie tam mnóstwo propozycji prezentów gwiazdkowych, ozdób choinkowych, a nawet potraw na wigilijny stół. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, m.in. bożonarodzeniową szopkę, ciuchcię świąteczną, karuzelę wiedeńską, rozświetlone koło młyńskie oraz wieżę serwującą aromatyczne grzane wino.

Dodaj komentarz