Zaplanuj unikalne dekoracje świąteczne na specjalnie organizowanych warsztatach

Na różnorodne pomysły na ozdoby świąteczne, takie jak anioły zimowe, woreczki o zapachu świąt czy ręcznie robione dekoracje na choinkę, mogą liczyć uczestnicy warsztatów. Jeśli chcecie udekorować wasze domy w oryginalny sposób, cieszący oczy i wprowadzający wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia, warto skorzystać z propozycji warsztatów organizowanych w najbliższym okresie.

W Gliwicach na przykład, Muzeum zainaugurowało serię warsztatów bożonarodzeniowych. Uczestnicy mieli już szanse stworzyć „piernikowe domy” z papieru oraz wianki z gałązek brzozowych. Ale to nie wszystko – kolejne zajęcia dają możliwość rozbudzenia swojej kreatywności i stworzenia niesamowitych ozdób. Już 9 grudnia, o godzinach 11:00, 13:00 i 15:00, Anna Koblak – ludowa twórczyni z Małopolski – poprowadzi zajęcia, podczas których będzie można stworzyć grudniowe anioły i różne ozdoby choinkowe z papieru (zapisy pod numerem tel. 783-560-006). Tydzień później, 16 grudnia, uczestnicy będą tworzyć zapachowe woreczki, ozdobione techniką decoupage lub wykończone kordonkiem (zapisy od godziny 9:00 we wtorek 12 grudnia). Wszystkie zajęcia odbywają się w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) i kosztują tylko 1 zł za osobę.

Warsztaty świąteczne oferuje również Centrum Kultury Victoria. W piątki przedświąteczne – 8, 15 i 22 grudnia o godzinie 13:00 w budynku przy ulicy Barlickiego 3 (sala nr 47 na II piętrze), Jadwiga Zawada prowadząca koło rękodzielnicze w CKV, pomoże wszystkim zainteresowanym stworzyć ozdoby choinkowe w stylu vintage. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszych zapisów pod numerem tel. 508-190-135. Dodatkowo, również 15 grudnia o godzinie 17:30 w sali nr 45 dzieci w wieku od 6 do 8 lat mogą współtworzyć szopki krakowskie podczas rodzinnych warsztatów. Wstęp jest darmowy, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem tel. 32/444 28 12 (wew. 15).

A co dla osób, które lubią słodkości? Dla nich Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4-5) organizuje warsztaty zdobienia pierników. Te przeznaczone dla dorosłych odbędą się 9 grudnia o godz. 10:00 i 13:30, natomiast dzieci będą miały okazję udekorować świąteczne ciastka 14 grudnia – o godzinie 17:00 rozpoczną się zajęcia w ramach cyklu kulinarnego „Smyki i smakołyki”. Koszt udziału w obu przypadkach wynosi 40 zł za osobę, a zapisy są obowiązkowe.

Dodaj komentarz