Pojawił się niebezpieczny kłusownik w okolicach Knurowa. Policja prosi o informacje w sprawie

W rejonie, w którym mieszkamy, zauważono działalność kolejnego osobnika zajmującego się kłusownictwem. W wyniku ustawienia przez niego wnyków, sarna poniosła mękę i zginęła. Władze policyjne apelują do tych, którzy dysponują informacjami na ten temat i są przeciwni takim praktykom, o przekazanie danych, co można zrobić bez ujawniania swojej tożsamości.

Niejaki kłusownik umieścił swoje wnyki na terenie leśnym, usytuowanym między ulicami Rakoniewskiego a Willsona w miejscowości Knurów. Martwą sarnę odkrył pewnego południa, w niedzielę, jeden z członków lokalnego koła łowieckiego podczas inspekcji swojego terenu. Znaleziono dowody świadczące o tym, że zwierzę długotrwale stawiało opór. Zajmują się tym policjanci, straż leśna oraz myśliwi.

– Każda osoba, która posiada jakiekolwiek wiadomości dotyczące tego incydentu, może udostępnić swoje informacje w sposób anonimowy, korzystając z naszej skrzynki mailowej – Powiadom Nas- Kliknij TU – apelują przedstawiciele policji gliwickiej. To nie jest pierwszy raz, kiedy takie działania miały miejsce w pobliżu Gliwic. Kilka lat wcześniej pies wpadł w sidła ustawione przez kłusownika. Wystąpił również incydent polegający na przyciąganiu i łapaniu ptaków do klatki-pułapki. Takie działania również są klasyfikowane jako kłusownictwo.

Dodaj komentarz