Zaproszenie na weekendową inaugurację nowej strażnicy OSP Brzezinka przy ulicy Zamojskiej 10

Przy ulicy Zamojskiej 10, w najbliższy weekend, będzie tętnić życiem. To tam Freiwillige Feuerwehr – Ochotnicza Straż Pożarna z gliwickiej dzielnicy Brzezinka organizuje dzień otwarty swojej świeżo wybudowanej strażnicy, której realizacja była możliwa dzięki funduszom Miasta Gliwice. Atrakcje czekają na odwiedzających w godzinach od 11.00 do 14.00.

Ochotnicy ze Straży Pożarnej w Brzezince mają powód do radości – ich nowa siedziba to dwupiętrowy budynek, który nie tylko pełnić będzie funkcję garażu i kwatery dla strażaków, ale także miejsca do przeprowadzania konferencji i szkoleń. Budynek jest nowoczesny i świetnie wyposażony. W sobotę, 25 listopada, zwiedzać go będzie można podczas uroczystego dnia otwartego. Całość inwestycji, której budowa kosztowała miasto aż 12,5 mln zł, to duży krok naprzód dla lokalnej jednostki OSP.

Program dnia otwartego obfituje w różnego rodzaju atrakcje: możliwość zwiedzania nowo wybudowanej strażnicy, prezentację pojazdów strażackich, pokazowy trening gaszenia pożaru, warsztaty nauki obsługi gaśnic oraz sesje dekorowania pierników wzorami związanymi ze strażą pożarną. Dodatkowo, przewidziano pokazy i warsztaty rzeźbienia symboli strażackich w warzywach i owocach, a także fotobudkę. Smaczny poczęstunek przygotuje dla gości Klub Seniora Brzezinka. O godz. 15.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Brzezince odbędzie się msza święta w intencji Gliwic, budowniczych strażnicy oraz strażaków i ich rodzin. O godz. 16.00 przewidziano oficjalne otwarcie, przekazanie i poświęcenie nowego obiektu.

Strażacy mogą teraz korzystać z dwupiętrowego, prawie 12-metrowego budynku o powierzchni ponad 531 m2. Obiekt jest wyposażony w zaplecze socjalno-biurowe oraz sanitarne i kuchenne, pomieszczenia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, szatnie oraz salę konferencyjno-szkoleniową. W budynku znajduje się również sala ćwiczeń dla strażaków oraz siedziba Klubu Honorowych Dawców Krwi „Dar Nadziei”. Nowy garaż pomieści trzy wozy bojowe oraz przyczepę sprzętową ufundowaną przez Miasto Gliwice, wyposażoną w nowoczesne pompy i węże do usuwania skutków powodzi i podtopień. Stary garaż będzie wykorzystywany przez strażaków do ćwiczeń i napraw. Obiekt posiada również parking na 21 miejsc postojowych.

Dodaj komentarz