Podwieczory muzyczne celebrują Narodowe Święto Niepodległości w Willi Caro

12 listopada odbędzie się specjalne wydarzenie w ramach cyklu muzycznego „Podwieczorki” w urokliwej Willi Caro. Atmosfera i repertuar koncertu będą nawiązywały do Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy na dzień przed.

Tego dnia, w ramach pierwszego z dwóch listopadowych Podwieczorków muzycznych, uczestnicy będą mieli okazję celebrować fakt odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W przepięknym, zabytkowym wnętrzu Willi Caro, położonej przy ulicy Dolnych Wałów 8a, będzie można delektować się dźwiękami miniatur tanecznych autorstwa polskich twórców, zagranych na skrzypcach i fortepianie. Wykonawcą tych utworów będzie Marcin Sidor – wybitny skrzypek i kameralista ze Śląska. Druga część spotkania przebiegać będzie pod znakiem wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych, co wymagało będzie czynnego zaangażowania ze strony publiczności.

W tym muzycznym wydarzeniu, oprócz Marcina Sidora, swój udział zapowiedzieli również Danuta Widuch-Jagielska śpiewająca soprano oraz Piotr Oczkowski, który będzie grał na fortepianie i prowadził całe spotkanie. Początek koncertu zaplanowany jest na godzinę 16:00. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach oraz Centrum Kultury Victoria.

Za bilety, które można nabyć w Centrum 3.0 przy ulicy Studziennej 6 (od środy do piątku, w godzinach 14:00-18:00) lub bezpośrednio przed rozpoczęciem koncertu, trzeba zapłacić 16 lub 12 złotych. Cały projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Miasta Gliwice.

Dodaj komentarz