Dzień Wszystkich Świętych: Intensywna praca gliwickiej policji

Podczas roztaczającego aurę zadumy i skupienia Dnia Wszystkich Świętych, posterunki gliwickiej straży miejskiej nie spowolniły tempa. Na drogach i ulicznym labiryncie Gliwic oraz siedmiu okolicznych gminnych społecznościach powiatu, działało z pełnym zaangażowaniem kilkudziesięciu funkcjonariuszy drogówki. W tym samym czasie, równie liczna grupa policjantów angażowała się w poszukiwania zaginionego miłośnika grzybobrania w pobliskim lesie. Funkcjonariusze wydziałów kryminalnych byli zaangażowani w proces ustalania tożsamości i zatrzymywania osób podejrzanych o wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymywano również osoby poszukiwane. Patrolowe jednostki interwencyjne były natomiast na bieżąco dysponowane do obsługi zgłoszeń.

Bilans tego dnia obejmował zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców – obaj mieszkańcy Zabrza, 21-latek z 1 promilem alkoholu we krwi oraz 49-latek z 2,3 promila. Podjęto cztery akcje związane z osobami poszukiwanymi. W Knurowie, doszło do incydentu związane z kradzieżą i krótkotrwałym użyciem auta marki Renault. Ostatecznie, udało się wstępnie ustalić tożsamość sprawcy. W Pyskowicach, policja otrzymała zgłoszenie od 19-letniego obywatela Ukrainy, którego okradziono z paszportu i laptopa. I w tym przypadku, udało się już wstępnie wytypować potencjalnego sprawcę. Należy teraz odnaleźć mężczyznę i dokonać jego zatrzymania.

Podczas wykonywania swoich obowiązków, funkcjonariusze byli narażeni na ataki fizyczne. Jeden z takich incydentów miał miejsce na ulicy Mikołowskiej w Gliwicach, gdzie 38-latek, na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii, zaatakował funkcjonariusza uderzając go głową. Szybka interwencja doprowadziła do obezwładnienia sprawcy i przewiezienia go do aresztu. Podobna sytuacja miała miejsce podczas interwencji u 68-letniego awanturnika, który zaatakował pięściami starszego posterunkowego.

W jednym z komisariatów przyjęto zgłoszenie od 56-letniej gliwiczanki, której skradziono portfel z zawartością 1400 zł i telefon komórkowy. Zdarzenie miało miejsce w autobusie komunikacji miejskiej podczas podróży między Zabrzem a Gliwicami. Policja przyjęła również zgłoszenia o ucieczkach z domu czwórki nastolatków – jednej 17-latki, dwóch 16-latków i jednej 16-latki. Wszystkie te osoby zostały odnalezione lub wróciły do domów.

W Knurowie zastosowano procedurę „niebieskiej karty” wobec kobiety, która okazała się sprawczynią przemocy domowej. Mimo intensywnego dnia, policja nie odnotowała żadnych wypadków na terenie powiatu gliwickiego, jednak doszło do dziesięciu kolizji.

Dodaj komentarz