Wypadek w Gliwicach: Ciągnik rolniczy zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej

We wtorek 30 października, około godziny 7:30 na ulicy Kujawskiej w Gliwicach doszło do kolizji między autobusem komunikacji miejskiej a ciągnikiem rolniczym. Na szczęście, mimo poważności sytuacji, nikt nie doznał ciężkich obrażeń. W wyniku zdarzenia ulica Kujawska jest obecnie nieprzejezdna, a służby ratunkowe nadal pracują na miejscu.

Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie próba uniknięcia kontroli drogowej przez kierowcę ciągnika rolniczego. Podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, poinformował, że gdy traktorzysta zauważył patrol policji, próbował gwałtownie zawrócić i wtedy doszło do zderzenia z nadjeżdżającym autobusem.

Podinsp. Słomski dodał, że chociaż kierowca autobusu odniósł lekkie obrażenia, żadnemu z pasażerów ani kierowcy traktora nic się nie stało. Niemniej jednak incydent zaowocował poważnymi uszkodzeniami pojazdów, a na miejscu zdarzenia cały czas pracują służby ratunkowe oraz drogowe. Istnieje też przypuszczenie, że kierowca ciągnika rolniczego próbował uniknąć kontroli trzeźwości.

Jeśli okaże się, że był pod wpływem alkoholu, czekają go surowe konsekwencje prawne i finansowe – dodaje rzecznik prasowy KMP w Gliwicach.

Dodaj komentarz