Udany nocny ratunek uwięzionej sarny w Gliwicach przeprowadzony przez strażaków

Podczas nocy z 28 października 2023 roku, po godzinie 20:00, na centralę dowodzenia Miejskiego Komendanta PSP w Gliwicach napłynęło nietypowe zgłoszenie. Sytuacja dotyczyła sarny, która znalazła się w pułapce – była uwięziona w studzience kanalizacyjnej na ulicy Sudeckiej. Zdezorientowane i przestraszone zwierzę schowało się głęboko w kanale, co skomplikowało prace ratunkowe i wydłużyło czas ich trwania.

Wieczorową porą 28 października strażacy z Gliwic zostali zaalarmowani o niecodziennym incydencie. Około godziny dwudziestej odebrano zgłoszenie o sarnie, która wpadła do studzienki kanalizacyjnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że sarna ukryła się w kanale, co utrudniało dotarcie do niej. Niezrażeni tym faktem strażacy powzięli decyzję o natychmiastowym działaniu.

– Strażacy przystąpili do kopania otworu o głębokości 1,5 metra w ziemi, następnie wycięli dodatkowe wejście w kanale i ostatecznie uwolnili sarnę. Cała operacja dobiegła końca przed północą – relacjonował kpt. Damian Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.

Przy zdarzeniu obecni byli także funkcjonariusze policji, lekarz weterynarii oraz przedstawiciele gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Po udanej akcji ratunkowej, sarnę przetransportowano do schroniska dla zwierząt. Tam została poddana dalszej opiece w specjalistycznym ośrodku, gdzie ma szanse na pełne powrót do zdrowia po swojej niecodziennej przygodzie.

Dodaj komentarz