Otwarcie Laboratorium sieci 5G na Politechnice Śląskiej dzięki wsparciu firmy Nokia

Politechnika Śląska, a dokładniej Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, zapowiada otwarcie Laboratorium Sieci 5G w dniu 6 listopada 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie będzie możliwe dzięki hojnej donacji od firmy Nokia, która zdecydowała się wzmacniać swoje zaangażowanie w edukację techniczną i wiedzę specjalistyczną studentów.

Ta nowa instalacja naukowa będzie służyć jako istotne uzupełnienie programów dydaktycznych prowadzonych na uczelni. W ramach kierunków studiów takich jak Elektronika i Telekomunikacja, Teleinformatyka oraz Informatyka, studenci otrzymają dostęp do nowych treści edukacyjnych skoncentrowanych na sieciach 5G. Patrząc konkretnie na studia drugiego stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, Politechnika Śląska, przy wsparciu Nokii, uruchomiła nowość – specjalność „Urządzenia i systemy bezprzewodowe”. Ten innowacyjny kierunek będzie oferował praktyczne doświadczenie w obszarze funkcjonowania i projektowania sieci 4G i 5G. Dzięki takiemu treningowi, studenci będą mogli zrozumieć potencjał tych technologii oraz ich ograniczenia, co przygotuje ich do skutecznego reagowania na wymagania współczesnego rynku pracy.

Laboratorium sieci 5G ma swoje miejsce w Katedrze Elektroniki, Elektrotechniki i Mikroelektroniki na Wydziale AEiI. Uroczyste otwarcie tej instytucji naukowej, której będzie towarzyszyć Dzień Nokii, odbędzie się 6 listopada 2023 roku. Wydarzenie to zgromadzi przedstawicieli zarówno firmy Nokia, jak i władz uczelni.

Dodaj komentarz