Młodzi strażacy z trzech krajów na zawodach w Gliwicach

Po raz kolejny na hali gliwickiego Centrum Sportowo-Kulturalnego „Łabędź” odbyły się Międzynarodowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Udział w nich wzięło łącznie 366 młodych strażaków – chłopców i dziewcząt z Polski, Czech oraz Słowacji. Zmagali się oni na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który miał na celu sprawdzenie ich umiejętności takich jak przenoszenie i ustawianie gaśnicy, układanie sprzętu zgodnie z rysunkiem czy podłączanie i rozwijanie węża gaśniczego.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które są integralną częścią Ochotniczej Straży Pożarnej, powstały z myślą o zachęcaniu młodzieży do działalności społecznej, mającej na celu ochronę przed pożarami. Działalność w ich ramach ma również na celu przygotowanie młodych ludzi do niesienia bezinteresownej pomocy jako członkowie jednostek OSP. W skład drużyn mogą wejść zarówno dziewczynki jak i chłopcy, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia.

W ramach funkcjonowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dużą wagę przykłada się do rozwijania sprawności fizycznej młodych strażaków. Idealną okazją do tego są organizowane regularnie imprezy sportowe, takie jak Międzynarodowe Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Najnowsza edycja tych zawodów odbyła się w sobotę, 21 października, pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

W zawodach, które zostały zorganizowane przez gliwickie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezinki i Ostropy, udział wzięły drużyny z trzech krajów – Polski (176 osób), Czech i Słowacji (190 osób). Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych na torach przeszkód o różnym stopniu trudności.

Dodaj komentarz