Sekrety bursztynu na warsztatach w Muzeum w Gliwicach

Pozyskiwanie informacji o powstawaniu, różnych rodzajach, właściwościach i zastosowaniu bursztynu stanie się możliwe dzięki warsztatom organizowanym przez Muzeum w Gliwicach. Warsztaty te będą dodatkiem do wystawy pod tytułem „Bursztyn. Skarb Bałtyku”. Wszystkich chętnych do zgłębienia tajników tego wyjątkowego kamienia zapraszamy na sobotę, 28 października.

„Bursztynem malowane – tworzymy bursztynowe obrazy”, to nazwa warsztatów, które stanowią unikalną okazję nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy na temat bursztynu, ale również do pobudzenia swojego artystycznego ducha. Bowiem w czasie tych warsztatów, uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego, jedynego w swoim rodzaju obrazu, wykorzystując do tego celu pył bursztynowy.

Warsztaty odbędą się w eleganckim wnętrzu Willi Caro, położonej przy ulicy Dolnych Wałów 8a. Zaczynamy o godzinie 11:00, a następne edycje warsztatów planowane są na godziny 12:00, 13:00 i 14:00. Warsztaty są otwarte dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz