Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje o zmianach w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach przekazuje ważne informacje dla kierowców planujących odwiedzić cmentarze na nadchodzące Wszystkich Świętych. Zmiany w funkcjonowaniu ruchu drogowego są nieodłącznym elementem tego okresu i wprowadzane będą przy różnych nekropoliach w mieście.

Na terenie Cmentarza Centralnego, wprowadzone zostaną regulacje ruchu drogowego, które zaczną obowiązywać o godzinie 05:00 28 października 2023 roku i potrwają do 02 listopada 2023 roku, również do godziny 05:00. Tradycyjnie, odcinek ulicy Kozielskiej od ulicy Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa zostanie zamknięty dla ruchu. Na ulicy Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Warto pamiętać, że możliwe będzie jedynie skręcenie w prawo z ulicy Kozielskiej na ulicę Okulickiego. Dojazd do ulicy Andersa oraz do ronda im. Władysława Andersa i ulicy Łabędzkiej nie będzie możliwy.

Ruch pojazdów na odcinku bezpośrednio przy Cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) ograniczony będzie do autobusów PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdów dostawczych o masie do 3,5 tony. W zależności od natężenia ruchu, może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej i Okulickiego. Kierowcy będą mogli pozostawić swoje samochody na parkingu przy Centrum Handlowym lub parkingu zlokalizowanym za Cmentarzem Centralnym. Dodatkowo, możliwe będzie jednostronne parkowanie na ulicy Okulickiego.

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną przy cmentarzu położonym przy ulicy św. Wojciecha. Zasady te zaczną obowiązywać 28 października 2023 roku o godzinie 05:00 i będą trwały do 02 listopada 2023 roku do godziny 05:00. Na ulicy Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Dla kierowców poruszających się ulicą Toszecką od strony Pyskowic, dostęp do cmentarza przy ulicy Św. Wojciecha będzie możliwy po skręceniu w ulicę Myśliwską, a następnie ulicą Bończyka.

Na części ulicy św. Wojciecha, wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania, natomiast parkowanie pojazdów będzie możliwe po lewej (północnej) stronie tej ulicy oraz na odcinku ulicy Myśliwskiej od Lisiej do Bończyka.

Przy cmentarzu zlokalizowanym przy ulicy Wrzosowej, na czas Wszystkich Świętych, ulice Olimpijska i Radosna oraz odcinek ulicy Wrzosowej pomiędzy tymi dwoma ulicami stają się jednokierunkowe. Dojazd do nekropolii odbywać się będzie ulicą Radosną.

Zmiany organizacji ruchu dotkną również osoby odwiedzające cmentarz przy ulicy Horsta Bienka. Dojazd do tego miejsca nastąpi przez ulicę Horsta Bienka, a ulice Brzozowa i Jodłowa zostaną zamknięte dla ruchu kołowego.

Dodaj komentarz