IKS Jeźdźcy zaprasza do bezpłatnych treningów rugby na wózkach

Integracyjny Klub Sportowy IKS Jeźdźcy, specjalizujący się w dyscyplinie paraolimpijskiego rugby na wózkach, otwiera swoje drzwi dla wszystkich chętnych, oferując możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach sportowych o charakterze ogólnorozwojowym. Miejsce treningów to hala Prezero Arena Gliwice, położona przy ulicy Akademickiej 50.

Klub obecnie poszukuje nowych członków dla świeżo powstałej sekcji przeznaczonej dla młodych osób do 18 roku życia, które żyją z różnymi formami niepełnosprawności. Idea III Sekcji zrodziła się z pragnienia umożliwienia dzieciom i młodzieży poruszającym się na wózkach inwalidzkich, które z powodu swojej niepełnosprawności nie są w stanie na razie rywalizować w pełnoprawnym rugby, uczestnictwa w przygodzie drużynowej gry sportowej – informuje IKS Jeźdźcy.

Planowana jest równoległość treningów sekcji z godzinami szkolenia całego zespołu, co pozwoli młodym adeptom poczuć się integralną częścią drużyny. Treningi obejmować będą ćwiczenia ogólnorozwojowe, wzmacniające i poprawiające sprawność, a także treningi na lżejszych wózkach rugbowych, które pozwolą zaznajomić się z tą unikalną dyscypliną sportu – dodaje klub sportowy. Jeśli uczestnicy poczują, że są gotowi, będą mogli rozpocząć stopniowe przygotowanie do gry na boisku. Więcej informacji można znaleźć na plakacie wydarzenia.

Dodaj komentarz