Niecodzienne zdarzenie na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach: butle z gazem zablokowały jezdnię

Podczas jednego z ostatnich jesiennych wieczorów 20 października doszło do niecodziennego zdarzenia na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. O godzinie 22:47 ciężarówka przewożąca aż 195 butli wypełnionych mieszaniną dwutlenku węgla i argonu niespodziewanie utraciła część swojego ładunku. Na jezdnię alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego wypadło bowiem 15 tychże butli, co wywołało niemałe zamieszanie wśród innych uczestników ruchu drogowego.

Całkowicie zaskoczeni tą sytuacją kierowcy dwóch samochodów osobowych, chcąc uniknąć kolizji z opadającymi butlami, zmuszeni byli skierować swoje pojazdy prosto do rowu przydrożnego. Mimo powagi sytuacji, na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń, choć samochody ucierpiały w wyniku tego manewru.

W wyniku niecodziennego zdarzenia droga krajowa nr 88 została całkowicie zamknięta dla ruchu w obydwu kierunkach. Policja natychmiast skierowała ruch na wyznaczone objazdy, które były obsługiwane do późnych godzin nocnych. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały aż do 1:30 w nocy, kiedy to droga została ponownie otwarta dla wszystkich użytkowników.

Dodaj komentarz