Przestępstwo na wsi – włamanie do sklepu spożywczego w Gierałtowicach

Wieś Gierałtowice wstrząsnęła niespodziewana fala przestępczości, kiedy 16 października miejscowy sklep spożywczy padł ofiarą brutalnego włamania. W sklepie doszło do rozbicia zabezpieczeń antywłamaniowych i drzwi wejściowych przez nieznane osoby. Zdarzenie to było o tyle rzadkie, że na terenie wsi tego typu incydenty zdarzają się sporadycznie. Złodziej lub złodzieje uciekli ze skradzionymi papierosami i gotówką z kasy sklepowej. Sprawa trafiła natychmiast do komisariatu policji w Knurowie, który rozpoczął śledztwo w tej sprawie.

Świadkiem zdarzenia była pracownica sklepu, która odkryła włamanie rano, gdy przychodziła do pracy. Bez wahania powiadomiła zarówno właściciela sklepu, jak i lokalną stróżów prawa. Później na miejscu pojawiła się ekipa śledcza z technikiem kryminalistyki, która przeprowadziła oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając wszystkie potencjalne dowody, jak i nagrania z monitoringu. Pierwsze ustalenia wskazywały na to, że sprawca był zamaskowany kominiarką i kapturem, a do włamania doszło w godzinach nocnych. Niestety, nikt nie słyszał żadnych podejrzanych dźwięków ani nie widział sprawcy.

Właściciel uprzykrzonego sklepu oszacował straty na imponującą kwotę 16 tysięcy zł, głównie ze względu na skradzione papierosy. Oprócz tego, z kasy fiskalnej zniknęło dodatkowe 400 zł. W wyniku przestępstwa powołano do działania dzielnicowego, który rozpoczął poszukiwania tajemniczego tytoń-łowcy.

Kilka godzin od rozpoczęcia dochodzenia, policjanci wytypowali osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Gdy uderzyli w drzwi jego mieszkania, mężczyzna wyraził zdziwienie ich obecnością. Twierdził, że nie pragnie kłopotów i wręczył funkcjonariuszom skradzione papierosy.

W wyniku interwencji policji udokumentowano skradziony towar oraz łom, którym sprawca prawdopodobnie włamał się do sklepu. Ponadto zabezpieczono plecak i kominiarkę, które były używane podczas przestępstwa. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu kara od jednego do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz