Projekt "Otaczamy Dobrem" – małe gesty, które zmieniają świat

Inicjatywa o pięknej i wymownej nazwie „Otaczamy Dobrem” skoncentrowała swoje działania na tworzeniu specjalnych przedmiotów. Te były przeznaczone do ułatwiania i umilania trudnego okresu hospitalizacji dla najmłodszych pacjentów. Przedmioty te, stworzone z myślą o komforcie i wsparciu dzieci podczas niełatwego czasu leczenia, wprowadzały element pocieszenia i radości w ich codzienność.

Przy realizacji celów akcji nie było konieczności przekonywania ludzi do zaangażowania. Wielu chętnych spontanicznie stanęło na wysokości zadania, wykorzystując igły i maszyny do szycia. Ich pasja i zaangażowanie zaowocowały stworzeniem wielu kolorowych przytulanek, które trafiły do młodych pacjentów gliwickiego szpitala. Te symboliczne gesty rozweseliły dzieci i złagodziły dyskomfort związany z pobytem w szpitalu. To dowód na to, jak silna jest siła wspólnoty w działaniu na rzecz innych.

Pośród stworzonych przedmiotów znalazły się magiczne poduszki, które „połykały” smutki dzieci i przekształcały je w pozytywną energię. Takie prezenty trafiły do najmłodszych pacjentów pediatrii i ortopedii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach – podaje szpital na swojej stronie internetowej.

W ramach projektu „Otaczamy Dobrem” swoje siły połączyli nie tylko wolontariusze ze Stowarzyszenia Otoczka, ale również członkowie Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Możemy Więcej” i pracownicy szpitala. Zespołowi złożonemu z osób o wielkich sercach udało się stworzyć te niezwykłe przytulanki. Dzięki ich zaangażowaniu i współpracy, dzieci otrzymały nie tylko materialne wsparcie w postaci kolorowych pluszaków, ale także dowiedziały się, że są ludzie, którzy o nich dbają, szczególnie w ciężkich chwilach. Jest to piękny przykład działania społeczności na rzecz poprawy życia innych.

Dodaj komentarz