Przewodnik po Gliwickiej Palmiarni: informacje praktyczne

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na wyprawę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, jak najlepiej tam dojechać oraz jak prezentuje się cennik biletów, ten artykuł jest dla Ciebie. Pomimo że gliwicka ostoja roślinności tropikalnej jest ponad dwa razy mniejsza od największej palmiarni w kraju, która usytuowana jest w Poznaniu, przyciąga ona co roku rzesze turystów, którzy pragną choć na chwilę przenieść się w krainę egzotycznej flory.

Palmiarnia w Gliwicach ma długą historię, której korzenie sięgają drugiej połowy XIX wieku. Chociaż samo miejsce otwarto dopiero w 1924 roku, to pierwsze szklarnie na terenie obecnego parku Chopina powstały już około roku 1880. Na przestrzeni kolejnych lat obiekt przechodził liczne przebudowy, jednak zwiedzający do dziś mogą podziwiać te same okazy palmy feniks kanaryjski, które zdobiły palmiarnię już sto lat temu. Obecnie na obszarze 2000 m² Gliwicka Palmiarnia Miejska prezentuje aż ponad 5600 egzotycznych roślin.

Począwszy od 1 lutego 2023 r., obowiązuje nowy cennik biletów do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Wprowadzono również specjalne zniżki dla rodzin wielodzietnych, grup zorganizowanych oraz osób starszych.

Dodaj komentarz