Operacja Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego: kontrola automatów z legalnym suszem CBD

Automaty do sprzedaży różnych produktów, w tym woreczków z suszem CBD, poddane zostały kontroli przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy. Operacja prowadzona na terenie całego województwa śląskiego, spowodowała tymczasowe zamknięcie urządzeń. Chociaż obecnie znowu są dostępne, ich zawartość została znacznie uszczuplona po przeprowadzonej kontroli.

Jakiś czas temu na terenie Gliwic pojawiły się urządzenia przypominające automaty z napojami czy przekąskami. Jednak ich zawartość stanowiły „legalne zioła”. Tego rodzaju produkty były również dostępne w wielu lokalnych sklepach. Obecnie jednak dostępność tych produktów wydaje się ograniczona. Istniejący dostawcy nie są osiągalni, a nowych dostaw brak.

W ostatnim czasie część tych automatów, w tym te ulokowane w Gliwicach, zostały zabezpieczone przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy. Jak wynika z informacji uzyskanych od Śląskiej KAS, obecnie funkcjonariusze przeprowadzają czynności celno-skarbowe na terenie całego regionu. Celem tych działań jest ustalenie, czy sprzedający prawidłowo oznaczyli wyroby akcyzowe banderolami. W ostatnim czasie funkcjonariusze kontrolowali podobne automaty i konfiskowali towary, które mimo obowiązku oznaczenia banderolami, takich znaków nie posiadały – jak poinformował Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Chociaż jeden z automatów został ponownie udostępniony dla klientów po kontroli, zawartość urządzenia jest teraz znacznie ograniczona. Pozostaje pytanie, czy klienci znajdą w nim to, czego poszukują.

Dodaj komentarz