Zamknięcie drogi w Gliwicach z powodu budowy sieci wodno-kanalizacyjnej

Początek października przyniesie utrudnienia dla mieszkańców oraz użytkowników dróg w Gliwicach. Przejazd przez skrzyżowanie ulic Pszczyńskiej i Świętego Jacka będzie niemożliwy z powodu prac budowlanych. Jest to wynik zaplanowanych prac na budowie sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gliwickiego Obszaru Gospodarczego.

Prace potrwają około miesiąca i rozpoczną się już 2 października, natomiast zakończą się na początku listopada. W związku z tymi zmianami, przystanek autobusowy „Gliwice Jacka 2” zostanie przeniesiony na nowe miejsce. Nowa lokalizacja znajduje się o 220 metrów dalej od obecnej, w kierunku sklepu meblowego „Agata”.

Jednak nie wszystko to komplikacje. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, że wprowadzone zostaną dodatkowe możliwości poruszania się na tym terenie. Na czas trwania robót, uruchomiony zostanie prawoskręt z ulicy Pszczyńskiej na Panewnicką oraz możliwość skrętu w prawo z Panewnickiej na Pszczyńską.

Na czas trwania utrudnień, wyznaczone zostaną objazdy. Kierowcy jadący w stronę centrum miasta pokonają trasę ulicami: Panewnicką, Kujawską i Dolną. Natomiast ci, którzy poruszają się od centrum w kierunku węzła autostradowego, będą musieli skorzystać z objazdu prowadzącego ulicami: Pocztową, Dolną i Kujawską.

Dodaj komentarz