Sposób na problem z włamaniami do altanek działkowych – przykład z Gliwic

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, kiedy działkowcy rzadziej odwiedzają swoje ogrody, dochodzi do częstych włamań. Sytuacja ta stanowi stały kłopot dla właścicieli działek, którzy często pozostawiają tam wartościowe przedmioty. Niedawno doszło do incydentu, w którym złodziej próbował ukraść przedmioty o łącznej wartości około 2000 złotych.

Gliwicka służba policyjna podkreśla, że jednym ze sposobów na ochronę przed kradzieżą może być niepozostawianie cennych rzeczy na działkach. Wspominany incydent miał miejsce we wtorek, 26 września około godziny 17:30. Policjanta z komisariatu w Pyskowicach wezwała do siebie właścicielka altanki, która otrzymała powiadomienie na telefon o nieproszonym gościu na jej działce – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Policjant natychmiast udał się na miejsce i przyłapał na gorącym uczynku 57-letniego mężczyznę, który próbował dostać się do altanki. Jak się później okazało, ten sam mężczyzna kilka minut wcześniej włamał się do dwóch innych altanek, łamiąc kłódki. W wyniku interwencji zabezpieczono przedmioty gotowe do zabrania, warte w sumie około 2000 złotych.

Po zatrzymaniu na miejsce przybyli dyżurujący funkcjonariusze, którzy przejęli sprawcę. Mężczyzna ten był już wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i tym razem został osadzony w areszcie. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze, podczas których policja sprawdzi, czy podejrzany ma na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dodaj komentarz