Jerzy Fryderyk Händel i jego "Acis&Galatea" zagości na gliwickim festiwalu

Na festiwalu muzyki dawnej All’Improvviso, który odbędzie się 28 września w Gliwicach, będzie można doświadczyć wyjątkowego występu. Na scenie zaprezentowane zostanie monumentalne dzieło G. F. Händela zatytułowane „Acis&Galatea”, które będzie wykonane w niecodziennej formie – za pomocą marionetek. Wydarzenie to stanowi część 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’Improvviso. Bilety na to wyjątkowe przedstawienie są już dostępne dla publiczności.

Szczególnym punktem programu festiwalowego, który zaplanowany jest na ostatni czwartek września, jest premiera opery marionetkowej. O godzinie 19:00 Ruiny Teatru Victoria zamienią się w miejsce magicznego spotkania z muzyką barokową. Na scenie pojawią się renomowani artyści z zagranicy, orkiestra Collegium Marianum oraz teatr Buchty a loutky, a także wybitni soliści. Wszystko to sprawia, że jest to wydarzenie, którego nie wolno przegapić! Możliwość zakupu biletów online sprawia, że uczestnictwo w tym wydarzeniu jest jeszcze łatwiejsze. Bilety można nabyć także w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej znajdującym się przy ul. Składowej 8A (Centrum Przesiadkowe), gdzie dostępne są wejściówki w cenie ulgowej.

Imprezę zorganizowało Towarzystwo Kulturalne Fuga, które do współpracy zaprosiło Centrum Kultury Victoria. Wszystko to gwarantuje, że będzie to niezapomniane wydarzenie dla miłośników kultury i sztuki.

Dodaj komentarz