Kierująca samochodem 43-latka potrąciła 76-letnią pieszą. Incydent na przejściu dla pieszych

Do dramatycznego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, gdzie 76-letnia kobieta została potrącona przez samochód. Z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy nie sugerują, że kierująca pojazdem mogła poruszać się z nadmierną prędkością, niemniej jednak nie była w stanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi na pytanie o okoliczności tego incydentu.

Potrącenie nastąpiło w poniedziałkowe popołudnie, 26 września, dokładnie o godzinie 17:20. Miejsce zdarzenia to ulica Armii Krajowej w Pyskowicach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, 43-letnia kobieta prowadząca renaulta potrąciła przechodzącą drogę starszą kobietę. W momencie uderzenia poszkodowana znajdowała się bezpośrednio przed maską samochodu.

Poszkodowana doznała poważnych obrażeń i natychmiast została przetransportowana do szpitala. Prawo jazdy prowadzącej samochód kobiecie zostało zatrzymane. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – informuje podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy KMP w Gliwicach.

W związku z tym zdarzeniem, policja przypomina o szczególnym zagrożeniu, jakim są piesi na drogach, będąc jedną z najbardziej narażonych na wypadki grup uczestników ruchu drogowego. Wielokrotnie zdarza się, że do potrąceń dochodzi na przejściach dla pieszych. Z tego powodu, każdy kierowca powinien być świadomy konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanych przejść dla pieszych i bezwarunkowo przestrzegać pierwszeństwa pieszego.

Dodaj komentarz