Potęga nożyczek i papieru – wernisaż "KIRIART" Tadeusza Patykowskiego

Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki, zwłaszcza tych, którzy lubią bawić się swoją wyobraźnią i odkrywać głębokie znaczenia oraz symbole. 22 września zaplanowano wernisaż wystawy „KIRIART” autorstwa Tadeusza Patykowskiego. Wydarzenie odbędzie się w gliwickiej Cechowni i co najważniejsze – wstęp jest zupełnie darmowy! Niecodzienny artysta jest znanym rekordzistą Polski w dziedzinie tworzenia wycinanek.

Pan Tadeusz Patykowski jest posiadaczem największej kolekcji tego typu prac w naszym kraju. W momencie, kiedy zdobył tytuł rekordzisty, miał na swoim koncie aż 1 111 unikalnych ozdób. Co więcej, artysta nie ustaje w tworzeniu nowych prac, zawsze prezentując coś nowego i niepowtarzalnego. Każda z jego wycinanek powstaje z jednego arkusza papieru formatu A4 lub A3, bez użycia kleju, a efekt końcowy zawsze jest wyjątkowy – żadna z prac nie jest identyczna!

Ekspozycja „KIRIART” to niesamowite połączenie rysowania i wycinania nożyczkami. W każdej z prac można dostrzec coś unikalnego – geometryczne wzory, które w wyobraźni widza mogą przemienić się w dzikie zwierzęta, elementy świata przyrody czy nowoczesne, designerskie motywy. Prace są eksponowane na kontrastowych tłach, co tworzy fascynującą grę kolorów i dodaje dynamiki. Wycinanki pana Tadeusza to nie tylko rozety, śnieżynki i precyzyjne wzory geometryczne, ale także prace przypominające postaci z mitologii, fantastyczne stwory czy futurystyczne roboty.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godzinę 18.00 w holu Cechowni na I piętrze przy ulicy Bojkowskiej 35a. O godzinie 19.00 w restauracji Cechownia odbędzie się koncert Kapeli Biesiada – to jednak wydarzenie jest biletowane.

Organizacja tego niezwykłego wydarzenia to zasługa GCNT CECHOWNIA oraz Stowarzyszenia Nowa Cechownia.

Dodaj komentarz