Emocje artystyczne w Cechowni: dwa wydarzenia w ciągu dnia

Piątek, 22 września, będzie dniem pełnym emocji kulturalnych w przestrzeniach Cechowni. Właśnie tego dnia odbędą się dwa wydarzenia. Pierwsze z nich rozpocznie się o godzinie 18:00 na pierwszym piętrze budynku. To wernisaż wystawy Tadeusza Patykowskiego – rekordzisty Polski w tworzeniu wycinanek artystycznych. Wystawa nosi tytuł „KIRIART. Rysowanie nożyczkami”. Natomiast drugim zaplanowanym wydarzeniem jest koncert Kapeli Biesiada, który odbędzie się tuz po otwarciu wystawy na scenie restauracyjnej.

Na wystawie KIRIART możemy podziwiać część największej kolekcji polskich wycinanek. Twórcą tej niezwykłej ekspozycji jest Tadeusz Patykowski, który posiadając 1111 takich unikatowych ozdób, zdobył miano rekordzisty Polski. Warto podkreślić, że kolekcja cały czas jest powiększana i rozwijana przez artystę.

Charakterystycznym elementem prac Tadeusza Patykowskiego jest to, że każda wycinanka powstaje z jednego arkusza papieru formatu A4 lub A3 bez użycia kleju. Dodatkowo, żadna z wycinanek nie jest powtórzeniem wcześniejszych wzorów – każda jest autorską pracą artysty.

Mieszkańcy miasta z pewnością dobrze znają Kapelę Biesiadę, która wystąpi tuż po wernisażu. W swoim repertuarze Kapela ma utwory ludowe z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Żywca czy Śląska. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 i na pewno dostarczy widzom wiele emocji muzycznych.

Dodaj komentarz