Podsumowanie XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie

Podczas XVIII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie, które miały miejsce pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna, łącznie 159 bokserów z 11 różnych krajów stanęło w ringu, by rywalizować. To turniej o dużej międzynarodowej renomie, zorganizowany wspólnie przez Polski Związek Bokserski i Śląski Związek Bokserski oraz klub sportowy GUKS Carbo Gliwice.

Turniej odbywał się przez cały tydzień, od poniedziałku do soboty (4-9 września), w kompleksie sportowym przy ulicy Jasnej 31 w Gliwicach. Jest to jedno z trzech najważniejszych wydarzeń bokserskich w Polsce, które znajdują się w kalendarzu Europejskiej Federacji Boksu.

Pierwsze finałowe starcia miały miejsce już w czwartek. Biorąc pod uwagę wyniki, Irlandki wykazały niebywałe umiejętności w kategorii juniorów, podczas gdy wśród seniorek najwięcej tytułów zdobyły reprezentacje Polski i Kazachstanu.

Zadowolenie z poziomu zawodów wyraził wiceprezes GUKS Carbo, Henryk Wilk. Zauważył on, że finały były zdominowane przez medalistki nie tylko mistrzostw Polski, ale także Europy i nawet świata. Najbardziej doświadczone zawodniczki przyjechały do Gliwic, aby zmierzyć się z mocnymi rywalkami. Z kolei młodsze bokserki wykorzystały ten turniej, aby zdobyć cenne doświadczenie, które niewątpliwie przyniesie im korzyści w przyszłości.

Dodaj komentarz