Wyjaśnianie przyczyn pożaru w Sośnicowicach przez funkcjonariuszy policji

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach są obecnie zaangażowani w ustalanie okoliczności i przyczyn tragicznego pożaru, który miał miejsce 3 września bieżącego roku, tuż po godzinie 13. W wyniku tego nieszczęśliwego wydarzenia doszło do znacznego uszkodzenia dwóch domów jednorodzinnych oraz elewacji trzeciego budynku, wszystkie zlokalizowane przy ulicy Granicznej w Sośnicowicach, województwo śląskie.

Nieoficjalne informacje uzyskane na początku śledztwa sugerują, że źródło ognia mogło znajdować się w obszarze garaży położonych na granicy dwóch sąsiadujących ze sobą posesji. Wydaje się, że ogień najpierw strawił pojazdy zgromadzone pod wiatą garażową, a następnie rozprzestrzenił się symetrycznie na dwie stojące obok budowle mieszkalne. W walce z płomieniami brały udział jednostki straży pożarnej zarówno z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, jak i strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Po ugaszeniu ognia i zakończeniu akcji gaśniczej, strażacy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie dachów obu uszkodzonych budynków.

Po wybuchu pożaru konieczna była ewakuacja dwóch rodzin, w tym dzieci. Na miejsce zdarzenia przybył także Barnard Wilczek, pełniący obowiązki wiceburmistrza Sośnicowic, który zapewnił poszkodowanym rodzinom tymczasowe schronienie. Choć szacunkowa wartość spowodowanych strat jest jeszcze nieznana, jest jasne, że pożar spowodował poważne szkody materialne.

Dodaj komentarz