Heroiczna interwencja gliwickich policjantów na rzecz przyszłych rodziców

Aktywność policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach została pozytywnie zaakcentowana, gdy udali się na wezwanie w celu pomocy przyszłym rodzicom. Funkcjonariusze okazali pomoc, pilnując bezpiecznego dojazdu kobiety w ciąży do szpitala. Akcja rozegrała się na ulicy Tarnogórskiej około godziny 18.00 dnia poprzedzającego relację Śląskiej Policji o zdarzeniu.

Policjanci przybyli na miejsce wezwania, gdzie czekał na nich mężczyzna związany z donosicielem oraz jego żona, która była w trakcie porodu. Kobieta zaczęła rodzić podczas podróży do Gliwic. Policjanci podjęli decyzję o pilotażu pary z Tarnowskich Gór do szpitala, zdając sobie sprawę z wartości każdej minuty.

Przyszły ojciec dziecka otrzymał instrukcje od funkcjonariuszy, aby podążać za radiowozem. Policjanci korzystając ze swoich uprawnień przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pilotaż przez miasto. Istotnym wsparciem dla całej akcji był oficer dyżurny, który skierował dodatkowy patrol na trasę przejazdu, aby zapewnić bezpieczne przejście.

Akcja prowadzona przez policję obejmowała trasy ulicami Tarnogórską, Piwną, Dworcową, Jana Pawła II oraz Kościuszki. Dzięki efektywnej koordynacji i działaniom policjantów, przyszła matka szybko i bezpiecznie dotarła do szpitala. Po dotarciu na miejsce kobieta została przekazana specjalistom i otrzymała niezbędną opiekę medyczną.

Dodaj komentarz