Gliwice: Jubileuszowy X Piknik Rodzinny dla seniorów w Parku Chopina

W niedzielę, trzeciego dnia września, park Chopina w Gliwicach zamieni się w miejsce, gdzie panuje atmosfera radości i pozytywnej energii. To wszystko dzięki planowanemu jubileuszowemu X Piknikowi Rodzinnemu Seniora. Na to wydarzenie, które organizuje miasto Gliwice, zaproszone są całe rodziny. To doskonała możliwość do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się zabawą łączącą różne pokolenia.

Od momentu swojego debiutu w 2012 roku, Gliwicki Rodzinny Piknik Seniora stał się stałym elementem miejskiego kalendarza wydarzeń. Jest to okazja do integracji mieszkańców miasta, promowania zdrowego stylu życia i rozwijania pasji. Przede wszystkim jest to jednak możliwość do wspólnej zabawy w radosnej atmosferze. W tym miejscu każdy, bez względu na swój wiek, znajdzie coś dla siebie.

Na początku września, dokładnie pierwszego dnia miesiąca pomiędzy 14:00 a 19:00, park Chopina będzie pełen atrakcji dostępnych na 60 stoiskach. Planowane są również pięć stref tematycznych.

Piknik nie obejdzie się bez stoisk z jedzeniem i napojami oraz stanowiska PWiK, gdzie goście będą mogli spróbować głębinowej wody z Gliwic, serwowanej prosto z saturatora. Centralnym punktem zabawy będzie scena, na której wystąpią młodzi artyści z gliwickich przedszkoli, młodzieżowe zespoły artystyczne oraz uzdolnieni seniorzy. Zespoły Happy Jędrowski Show, Alpina Show oraz Metrum będą zachęcać uczestników do wspólnego śpiewania i tańca.

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje dla seniorów – przed rozpoczęciem zabawy w parku Chopina, najstarsi mieszkańcy Gliwic będą mieli okazję do udziału w paradzie. Zgromadzenie uczestników zaplanowano na godzinę 13:30 przed Domem Tekstylnym Wiechmanna (ulica Zwycięstwa 37), skąd około 13:50 wyruszy korowód w stronę parku Chopina. Marsz seniorów uświetni Orkiestra Dęta z Ostropy oraz gliwickie mażoretki.

Dodaj komentarz