Nowa organizacja ruchu w Gliwicach związana z budową przejścia dla pieszych

Z dniem 17 sierpnia, czwartek, w Gliwicach na ulicy Królowej Bony nastąpi zmiana w organizacji ruchu drogowego. Powodem jest planowana budowa wyniesionego przejścia dla pieszych. Aby umożliwić poruszanie się kierowcom w tym rejonie miasta, zaplanowano specjalne objazdy.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na ulicy Królowej Bony w Gliwicach wejdzie w życie 17 sierpnia. Przez teren nieruchomości oznaczonej numerem 6 prowadzić będzie wyniesione przejście dla pieszych. Realizacja tej inwestycji planowana jest w ramach programu „Bezpieczny pieszy – budowa 10 wyniesionych przejść dla pieszych w Gliwicach w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, możliwe jest wprowadzenie tego rodzaju rozwiązań dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, które jest częścią Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Z powodu budowy przejścia dla pieszych, konieczne będzie czasowe zamknięcie fragmentu drogi. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że aby umożliwić dojazd do posesji, ulica stanie się dwukierunkowa zarówno od strony ulicy Zygmunta Starego jak i ulicy Ziemowita. Dodatkowo, na czas prowadzenia prac, wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Dla kierowców jadących w kierunku Starówki wyznaczono objazdy poprzez ulice Zygmunta Starego, Górnych Wałów oraz Ziemowita. Ci poruszający się w przeciwnym kierunku będą mogli skorzystać z ulic Ziemowita, Kościuszki oraz Zygmunta Starego. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, prace potrwają około dwóch tygodni.

Dodaj komentarz