"Natura online/offline": Bezpłatne terapeutyczne sesje muzyczne pod gołym niebem

W dniach 19-20 oraz 26-27 sierpnia, Fundacja Soundscape zaprasza na letnią edycję cyklu bezpłatnych wzmacniających duchowo sesji muzycznych o tytule „Natura online/offline”. Terapeutyczne spotkania będą miały miejsce w Parku Krajobrazowym „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” położonym w Rudach i dostępne będą dla mieszkańców 8 miast z województwa śląskiego.

Sesje muzyczne przeprowadzane będą podczas weekendów sierpniowych, a tło dla nich stanowić będą relaksujące dźwięki muzyki ambient i eksperymentalnej. Dla uczestników przygotowany jest transport autokarowy z takich miast jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Zabrze oraz Żory. Spotkania muzyczne planowane są do trwania około dwóch godzin i podzielone będą na dwie części – poranną (11.00-13.00) oraz popołudniową (15.00-17.00). Po zakończeniu każdej z nich uczestnicy będą mogli skorzystać z powrotnej podróży autokarami do swoich miejsc zamieszkania.

Projekt „Natura online/offline”, otwarty dla osób w każdym wieku, ma na celu zwalczanie negatywnych emocji i stresu poprzez muzykoterapię na łonie natury. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny. To wyjątkowa propozycja dla osób szukających odskoczni od codziennego zgiełku i chcących zaznać chwili relaksu.

Po udanym zimowym wydarzeniu „Solar Renewal”, które odbyło się na przełomie lutego i marca, Fundacja Soundscape postanowiła kontynuować projekt w letniej odsłonie. Muzyczną oprawę zapewnią renomowani polscy twórcy muzyki elektronicznej i eksperymentalnej tacy jak Gaap Kvlt, Tomasz Mreńca, Nanook of the North, Piotr Kurek, Michał Wolski, Jacaszek, Tonallaxe oraz DTEKK (Up to Date Festival).

Za organizację wydarzenia odpowiada Fundacja Soundscape we współpracy z Tauron Lab. Partnerami projektu są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Volvo Euro Kas Katowice.

Dodaj komentarz