Rozbito grupę oszustów, którzy m.in. wyłudzali konta w mediach społecznościowych

W internecie dochodzi do coraz większej ilości przestępstw. Miejmy nadzieję, że takie zatrzymania jak to, które ostatnio miało miejsce w Gliwicach, pozwolą na skuteczną walkę z tym procederem. Funkcjonariusze policji zatrzymali siedem osób, które są powiązane z ponad 100 oszustwami, kradzieżami, a także posiadaniem narkotyków.

Zatrzymanie siedmiu osób związanych z oszustwami internetowymi

Od dłuższego czasu policjanci pracowali nad sprawą osób, które zajmowały się wyłudzaniem kont internetowych w mediach społecznościowych. Na skradzionych kontach oszuści zamieszczali ogłoszenia sprzedażowe, a tam oferowali przedmioty, których w ogóle nie posiadali. W ten sposób oszukiwali innych ludzi, pobierając od nich opłaty za przedmiot z góry i nigdy nie wysyłając towaru.

Policjanci pracujący nad sprawą wytypowali siedem osób odpowiedzialnych za ten proceder. Są to osoby do 30 lat. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty w ilości 100 oszustw. Funkcjonariusze policji oprócz tego ustalili, że są oni również odpowiedzialni za kradzieże i posiadanie narkotyków, za co również będą odpowiadać. Teraz za popełnione czyny grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz