Czy bilety kolejowe na Śląsku będą tańsze? Premier zapowiedział obniżki

W piątek, dnia 3 lutego w Gliwicach pojawił się premier Mateusz Morawiecki. W zasadzie złożył on wizytę nie tylko w Gliwicach, ale też w innych miastach na południu Polski. I wraz z jego wizytami, wypowiedział on także kilka dość istotnych kwestii. Jedną z nich jest cena biletów kolejowych, które na Śląsku mają zostać obniżone.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Gliwicach i nie tylko

Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył piątkowy dzień na odwiedziny kilku miejscowości na Śląsku. Na początku udał się do Gliwic. Tutaj zapowiedział, że rząd pod jego wodzą postara się dokonać rewolucji jeśli chodzi o leczenie nowotworów. Przy tym odwiedził on także Narodowy Instytut Onkologii imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie odwiedził on także Rudę Śląską. Tam padły słowa w kontekście straży pożarnej. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że do tej pory nikt tak mocno nie interesował się strażą pożarną i żaden inny rząd nie zainwestował tak wielu pieniędzy w straż pożarną w Polsce.

Ważne słowa padły także w kontekście cen biletów kolejowych. Z tego co usłyszeliśmy premier Mateusz Morawiecki postanowił zainterweniować w kilku miejscach, aby obniżyć ceny biletów. Jak wiadomo od nowego roku ceny biletów kolejowych mocno wzrosły. Teraz wielce prawdopodobne, że ceny zostaną obniżone po tym, gdy Morawiecki wydał polecenie PKP, aby znaleźć oszczędności w tej kwestii. Mówi się, że na obniżkę cen biletów kolejowych można liczyć już od 1 marca.

Dodaj komentarz