Miasto Gliwice zaprasza na wystawę podczas Światowego Dnia Architektury

Już w piątek, a więc dnia 1 lipca będziemy obchodzić Światowy Dzień Architektury. Ten dzień będziemy świętować również w Gliwicach. Miasto Gliwice już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych na zaznajomienie się z wystawą fotografii, która będzie poświęcona współczesnej architekturze. Podczas wystawy będzie można obejrzeć m.in. dzieła sztuki podparyskiej La Defense.

Wystawa dzieł sztuki w Gliwicach

Wyjątkowa wystawa przygotowana z okazji obchodów Światowego Dnia Architektury dostępna będzie przy ulicy Sienkiewicza w Gliwicach. Dokładniej będzie znajdować się na ogrodzeniu gliwickiego parku imienia Fryderyka Chopina. Warto dodać, że wszyscy zainteresowani będą mieli sporo czasu, aby zapoznać się z tą wystawą. Dlaczego? Ponieważ będzie ona czekała na zainteresowanych w tym miejscu aż do 27 lipca. Warto dodać, że honorowym patronatem tej wystawy został Adam Neumann, a więc Prezydent Miasta Gliwice.

Co dokładnie będzie przedstawiać wystawa na ulicy Sienkiewicza w Gliwicach?

Wystawa przy ulicy Sienkiewicza w Gliwicach będzie prezentować fotografie, na których znajdują się nowoczesne centra biznesowe XXI wieku. Można będzie zobaczyć smukłe i oryginalne wieżowce w nietuzinkowej scenerii. Ponadto gołym okiem będzie można zauważyć postęp techniczny poprzez zastosowanie technologii najnowocześniejszego typu. Warto dodać, że w ramach wystawy zgromadzone zostaną tam dzieła sztuki ze szkła, tworzyw sztucznych, jak i aluminium i stali. Na pewno jest to więc wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich pasjonatów architektury i koneserów wyjątkowych dzieł sztuki.

Dodaj komentarz