Kilka propozycji na spędzenie czasu wolnego w Gliwicach

Ciekawa historia i wspaniałe zabytki – oto czynniki, dzięki którym Gliwice są miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Wspaniałe muzea i liczne atrakcje turystyczne przyciągają tu gości pragnących poznać Górny Śląsk i jego dzieje. Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie tego miasta?

Propozycje spędzania czasu w Gliwicach

W położonym nad Kłodnicą mieście nie brak wspaniałych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Najciekawsze obiekty można zobaczyć w rejonie rynku. Ciekawie prezentuje się tu ratusz oraz fontanna z Neptunem. Gliwice mogą się również pochwalić pozostałościami murów obronnych oraz Zamkiem Piastowskim. W jego wnętrzu mieści się obecnie Muzeum w Gliwicach, a dokładniej – jedna z filii tej placówki, która skupiła się przede wszystkim na gromadzeniu pamiątek związanych z pradziejami oraz z historią miasta. W gronie zabytków sakralnych na wyróżnienie zasługuje kościół Wszystkich Świętych, którego wieża jest popularnym punktem widokowym.

Turyści pokochali te miejsca

W czasie spaceru po mieście warto też zwrócić uwagę na takie atrakcje turystyczne, jak Runy Teatru Miejskiego Victoria oraz modernistyczny Dom Tekstylny Weichmanna. Miłośników zieleni może oczarować tutejsza Palmiarnia, z kolei pasjonaci historii i techniki mogą liczyć na wiele mocnych wrażeń w trakcie zwiedzania Radiostacji Gliwickiej. Ciekawe wystawy czekają w Willi Caro oraz w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach. Wielką gratką dla miłośników zabytków techniki jest też Muzeum Techniki Sanitarnej, które znajduje się… na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków.

Liczne atrakcje turystyczne oraz ogromna różnorodność zabytków – oto czynniki, dzięki którym Gliwice są miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Oprócz tego w okolicy Gliwic również jest sporo miejsc wartych uwagi. Warto np. zobaczyć atrakcje turystyczne w Jeleniej Górze. W czasie wolnym naprawdę jest tutaj co robić. W tym miejscu można się przekonać, że Górny Śląsk to ciekawy region, na terenie którego nie brak i ciekawych zabytków techniki, i budowli, które mają ogromną wartość historyczną.

Dodaj komentarz