Koszykarze GTK Gliwice U-19 ze srebrnym medalem Młodzieżowego Pucharu Polski

Koszykarze GTK Gliwice U-19 wywalczyli srebrny medal podczas Młodzieżowego Pucharu Polski. W finale musieli uznać wyższość drużyny Exact Systems Śląsk Wrocław, chociaż mecz zakończył się tylko jednobramkowym zwycięstwem drużyny z Wrocławia. Ostateczny wynik spotkania to 71:70.

Pozornie wyrównane spotkanie finału Młodzieżowego Pucharu Polski

Spotkanie pomiędzy zespołem GTK Gliwice U-19 a zawodnikami Exact Systems Śląsk Wrocław od samego początku przebiegało pod dyktando ekipy z Wrocławia. Pierwsza kwarta meczu zakończyła się wynikiem 28:17, a druga wynikiem 21:12 dla Wrocławian. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc wynik 49:29 dla zawodników z Wrocławia. Taki przebieg pierwszej części gry sprawiał wrażenie, że druga połowa nie dostarczy kibicom już większych emocji. Tak się jednak nie stało, ponieważ młodzi zawodnicy z Gliwic wzięli się za odrabianie strat.

Walka i powrót do meczu gliwickich koszykarzy

Trzecia kwarta to prawdziwy pokaz walki zawodników z GTK Gliwice. Młodzi koszykarze najwyraźniej wzięli sobie do serca wskazówki trenera i zakończyli trzecią kwartę wynikiem 11:17. Kwarta numer cztery to kolejne popisy zawodników z gliwickiego zespołu. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 11:24 dla gliwickiego zespołu i niewiele brakowało, aby doprowadzić do dogrywki w tym spotkaniu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:70 i to zawodnicy Exact Systems Śląsk Wrocław mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Młodzieżowym Pucharze Polski. Ekipy z Wrocławia mają ostatnio dobrą passę, gdyż seniorska drużyna koszykarska z Wrocławia pokonała ostatnio drużynę z Turcji w europejskich pucharach.

Zespół GTK Gliwice U-19 w najbliższym czasie rozegra kolejne ważne spotkania. Już niedługo, bowiem od 30 marca do 4 kwietnia rozegrane zostaną finały Mistrzostw Polski. Tam młodzi koszykarze z Gliwic na pewno będą marzyć o zdobyciu najwyższych laurów.