Radni z Gliwic otrzymali anonimowy e-mail ws. klubu Piasta Gliwice

Na skrzynki mailowe gliwickich radnych ostatnio są dostarczane wiadomości dotyczące piłkarskiego klubu Piast Gliwice, który należy do miasta Gliwice. W listach mailowych zarzuca się niegospodarność osób, które odpowiadają za klub. Jak zaznaczyły władze miasta, już niedługo spółka klubu może zostać skontrolowana kątem stawianych zarzutów oraz ogólnego funkcjonowania.

Szczegółowe informacje na temat klubu

Wiadomości mailowe, które dotarły na skrzynki pocztowe radnych miasta Gliwice były anonimowe, jednak ich treść jest bardzo interesująca. Przede wszystkim autor listu wskazuje na spory problem, jakim jest niegospodarność klubu. Autor skupia się na pensjach piłkarzy, sprawach związanych z agencjami menedżerskimi oraz strategią budowania zespołu. To wszystko sprawia, że wszyscy czekają na odpowiedź klubu w tej sprawie.

Mimo wszystko już teraz miasto postanowiło zacząć działać. Już teraz wiadomo, że miasto natychmiast wzywa radę nadzorczą spółki Piasta Gliwice do wyjaśnień w sprawie. Co więcej, w sprawę zaangażował się także Wydział Właścicielskiego Nadzoru Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Jako, że miasto posiada większość udziałów w spółce, to jak najbardziej może skorzystać z praktycznie wszystkich przewidzianych i możliwych praw, aby wyjaśnić tę sprawę.

Dofinansowania od miasta dla klubu

Na przestrzeni ostatnich lat Piast Gliwice otrzymuje spore wsparcie od miasta Gliwice. Warto zaznaczyć, że jedynie w samym 2021 roku miasto przekazało na rzecz klubu aż 6 milionów dotacji. Pieniądze pochodzą oczywiście z kasy miejskiej, dlatego nic dziwnego, że mieszkańcy interesują się sprawami klubu, szczególnie jeśli rzeczywiście miałoby tam dochodzić do nieprawidłowości.

Warto dodać, że spółka Piasta Gliwice w przeszłości wiele razy odmawiała przedstawiania sytuacji finansowej klubu, czy też szczegółów dotyczących dotacji od miasta. Przy tym wszystkim spółka zasłaniała się tajemnicą przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz