Piast Gliwice na remis w starciu ze Stalą Mielec

Kibice Piasta Gliwice niewątpliwie liczyli na komplet punktów w starciu ze Stalą Mielec. Domowe spotkania zawsze są dobrą okazją na zdobycie trzech oczek, szczególnie jeśli przyjeżdża niżej notowany przeciwnik. Niestety tym razem nie udało się ograć przyjezdnych, a spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Stalą Mielec zakończyło się wynikiem 1:1.

Remis w ostatnim spotkaniu przed zimową przerwą

Spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Stalą Mielec odbyło się w sobotę 18 grudnia. Ostatnio drużyna, której trenerem jest Waldemar Fornalik notuje znaczny spadek formy. Poprzednie 6 spotkań w PKO Ekstraklasie to tylko jedno zwycięstwo z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą. Wydawało się, że przyjazd Stali Mielec to idealna okazja na złapanie lepszych nastrojów przed przerwą świąteczną. Niestety, ale piłkarze znowu nie pokazali pełni swoich możliwości i jedynie zremisowali z przyjezdnymi.

Bramkę dla zespołu Piasta zdobył w 43. minusie Michał Chrapek. Dzięki tej bramce, to Gliwiczanie schodzili na przerwę z prowadzeniem. W drugiej połowie znacznie lepiej w mecz weszli jednak przyjezdni, którym udało się wyrównać w 56. minucie po golu zdobytym przez Koki Hinokio. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Po tym spotkaniu Piast Gliwice znajduje się na 12. pozycji w ligowej tabeli. Z kolei Stal Mielec plasuje się na 8. miejscu.