Na rynku w Gliwicach zostaną posadzone drzewa

Gliwicki rynek od lat uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy. W najbliższym czasie zostanie on jeszcze bardziej upiększony. Na rynku w Gliwicach pojawią się zarówno nowe rośliny, jak i dodatkowe ławki.

Metamorfoza gliwickiego rynku

Nowe ławki, stojaki na rowery, dodatkowa zieleń niska i wysoka oraz drzewka. Wielką modernizację rynku zaplanował i realizuje Zarząd Dróg Miejskich. Dzięki temu miejsce nabierze znacznie więcej kolorytu i naturalnego wyglądu. Ostatnio w całej Polsce rynki przechodzą większe i mniejsze metamorfozy. Podobnie jak np. rynek w Toruniu.

W ramach inwestycji usunięte zostanie 8 drzewek, które niestety nie są obecnie w zbyt dobrym stanie. Zamiast nich zostaną posadzone drzewa w ilości 11 sztuk. Wykonawcy wykorzystają w tym celu nowoczesny system sadzenia drzew.

Przypomnijmy, że modernizacja rynku zostanie wykonana na podstawie projektu, który został przygotowany przez lokalną pracownię 44STO. Na ten moment trwają jeszcze prace projektowe, a zaraz potem rozpocznie się etap pozyskania zezwoleń. Wykonawca prac nie jest jeszcze znany. Zostanie on wyłoniony dopiero w przyszłym roku. Mimo takiego etapu prac mówi się, że modernizacja rynku ma zostać ukończona jeszcze w następnym roku.

Dodaj komentarz