Zielony Śląsk – palmiarnia w Gliwicach

Na terenie Parku Chopina w Gliwicach czeka na turystów obiekt wyjątkowy. To palmiarnia, w której przez cały rok można się cieszyć zielenią. W tym miejscu przez cały rok na okrągło można zaczerpnąć wszystko co najlepsze od ziemskiej natury. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Dlaczego w czasie wycieczki po Gliwicach koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce?

Co można znaleźć na terenie Palmiarni w Gliwicach?

Palmiarnia w Gliwicach znajdująca się przy ulicy Aleksandra Fredry, to kompleks pawilonów, które osiągają wysokość do 20 metrów. W pawilonach tych rośnie około 6 tysięcy roślin, wśród których pojawiają się i sukulenty, i rośliny użytkowe. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się tu jednak rośliny tropikalne. Cytryna, pomarańcza, kardamon, palmy storczyki oraz begonie – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po Gliwicach.

W Palmiarni spotkamy także wyjątkowe zwierzęta

Palmiarnia może się też pochwalić ciekawymi zwierzętami: żółwiami, papugami oraz kanarkami. Kuszą też akwaria, ławeczki pozwalające nacieszyć się wypoczynkiem oraz ciekawe informacje na temat zgromadzonych w tym miejscu roślin, z którymi z pewnością warto się zapoznać. Mieszkańcy Gliwic bardzo cenią sobie to miejsce. Z kolei turyści zawsze zaznaczają, że w ich mieście również powinny powstawać takie miejsca. Na pewno są one bardzo dobrym sposobem na spędzenie spokojnego czasu na łonie natury.

O każdej porze roku w gliwickiej palmiarni można nie tylko miło spędzić czas, ale też poszerzyć swą wiedzę na temat świata fauny i flory. Taka lekcja przyrody może się z kolei okazać niezwykle ciekawym doświadczeniem dla każdego z nas.

Dodaj komentarz