Co wiemy już na temat nowego szpitala w Gliwicach?

Z każdym kolejnym tygodniem poznajemy więcej szczegółów na temat powstającego w Gliwicach nowego szpitala. Obiekt ma powstać przy ulicy Kujawskiej. Władze miasta Gliwice mają już projektową dokumentację, a teraz do uzyskania pozostały jedynie pozwolenia na budowę. Co wiemy już na temat budowy nowoczesnego obiektu szpitalnego?

Już niedługo zostanie ogłoszony przetarg na budowę szpitala

Oficjalnie ogłoszono już, że budowa szpitala przy ulicy Kujawskiej w Gliwicach ma rozpocząć się już w przyszłym roku. Taki termin rozpoczęcia prac budowlanych oznacza, że w najbliższym czasie musi zostać ogłoszony przetarg na budowę szpitala. I tak też będzie, ponieważ jak dochodzą nas słuchy, przetarg ma być ogłoszony już w trakcie najbliższych miesięcy.

Warto zaznaczyć, że na ten moment nie znamy jeszcze do końca kosztów, które będą związane z budową szpitala. Na pewno inwestycja wygeneruje jednak koszty, które będzie trzeba pokryć także z innych źródeł. Miasto już wykonuje w tej kwestii pewne kroki, dzięki którym postara się uzyskać zewnętrzne wsparcie finansowe z innych źródeł.

Inwestycja budowy szpitala jest bardzo dobrze zaplanowana

Na temat inwestycji związanej z budową szpitala w Gliwicach wypowiedział się zastępca prezydenta Gliwic, a więc Mariusz Śpiewok. Zaznaczył on, że cała inwestycja jest bardzo dobrze przemyślana i zaplanowana pod każdym względem. Nie ma tutaj miejsca na żadne przypadki, a świadczyć o tym mogą chociażby liczne konsultacje, które przeprowadzono zarówno z środowiskami medycznymi, jak i doświadczonymi projektantami.

Eksperci oraz nawet sami mieszkańcy miasta Gliwice, chwalą z kolei lokalizację, w której ma powstać szpital. Jak wiemy obiekt szpitalny powstanie nieopodal ulic Pocztowej i Ceglarskiej, a dokładnie przy ulicy Kujawskiej. Dzięki temu szpital będzie świetnie skomunikowany z pozostałą częścią miasta i transportem publicznym. Dodajmy, że szpital ma liczyć mniej więcej aż 57 tysięcy m2. W projekcie przewidziano także pewną rezerwę, gdyby w przyszłości była potrzeba wybudowania dodatkowego segmentu obiektu.

Dodaj komentarz