Swoją siedzibę w Gliwicach buduje gigant z branży laserowej

Amerykańska firma IPG Photonics buduje w Gliwicach przy ulicy Wyczółkowskiego nowy obiekt magazynowo-biurowy, który ma pełnić funkcję siedziby w Polsce. Firma IPG Photonics jest kluczowym producentem i dostawcą włóknowych laserów z wysoką mocą oraz laserowych wzmacniaczy.

Prace nad budową siedziby IPG Photonics już ruszyły

Dnia 9 września w czwartek oficjalnie ruszyły prace budowlane związane ze wznoszeniem w Gliwicach obiektu amerykańskiej firmy. Tego dnia na terenie budowy pojawiła się zastępczyni prezydenta Gliwic, a więc Aleksandra Wysocka, która uczestniczyła w symbolicznym wbiciu łopat w ziemię. Oprócz zastępczyni prezydenta, tego dnia na terenie budowy pojawiły się takie osobistości jak dr. Eugene A. Scherbakov, Grzegorz Nowak, czy też Trevor Ness, którzy są związani z firmą IPG Photonics.

Wykorzystanie powierzchni powstającego budynku oraz zagospodarowanie przestrzeni na zewnątrz

Powstający budynek będzie posiadał dwie kondygnacje, a jego kubatura wynosić będzie niecałe 2500 m2. Ponad połowa powstającej powierzchni użytkowej będzie przeznaczona na biurowe pomieszczenia. W ramach zagospodarowania budynku planuje się powstanie m.in. wystawienniczego showroomu, biura i laboratoria technologii laserowych, czy też sale szkoleniowe i konferencyjne. Oprócz tego powstaną także lokale magazynowe.

Ściśle zaprojektowana została także przestrzeń wokół budynku. Pojawią się tam liczne miejsca parkingowe, a ponadto znajdzie się powierzchnia za zieleń i roślinność. Zaznaczmy, że inwestycja dokładniej realizowana jest na obszarze należącym do Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach, gdzie nieopodal przebiega Droga Krajowa 88. Wstępnie planuje się, że prace zostaną ukończone w maju 2022 roku.

Dodaj komentarz