Gliwickie atrakcje dla turystów: Park Chopina

Na terenie Gliwic czeka na turystów wiele atrakcji. Jednym z ciekawych miejsc, które koniecznie warto odwiedzić w tym mieście jest Park Chopina. Założono go w latach 80-tych XIX wieku. Na dzień dzisiejszy zajmuje całkiem znaczną powierzchnię prawie 6 ha. Jest to jeden z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych parków, jakimi mogą się pochwalić Gliwice.

Spacer po Parku Chopina w Gliwicach

Słyszałeś już wiele dobrego o Parku Chopina w Gliwicach, jednak tak naprawdę nie do końca wiesz, czego możesz się tutaj spodziewać? W takim razie sprawdźmy jakie atrakcje czekają w tym miejscu na gości.

Najważniejszym obiektem, z jakim można się spotkać w trakcie spacerów po tym parku, jest Palmiarnia – ciekawe miejsce i dla osób marzących o wypoczynku w otoczeniu pięknej zieleni, i dla tych, którzy chcą poszerzać swą wiedzę na temat flory. Leżący na terenie ścisłego centrum miasta park może się też pochwalić ciekawym drzewostanem oraz ważnymi pomnikami przyrody. Z pewnością można więc w tym miejscu połączyć spędzenie wyjątkowego czasu na łonie natury, w spokoju oraz w pełnym relaksie, ze zdobywaniem cennych informacji na temat przyrody, tego miejsca, jak i całego miasta.

Pomniki w gliwickim Parku Chopina

W parku tym czekają również ciekawe atrakcje dla tych turystów, dla których Gliwice to przede wszystkim piękne pomniki. Tymi najważniejszymi dziełami sztuki są Lwy Leżące, które strzegą wejścia do Palmiarni. Z pewnością sporo osób może je kojarzyć ze znaczków pocztowych, kartek z życzeniami, czy też po prostu z jakiś przewodników turystycznych. Dodajmy, że mieszczące się tam lwy powstały w gliwickiej hucie w 1830 roku, a ich twórcą był berliński artysta – Johann Gottfried Schadow. Odlane z żeliwa, są do dziś najcenniejszymi ozdobami parku i wielką atrakcją dla tych gości, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą się zapoznać z gliwickimi dziełami sztuki.

Dodaj komentarz