W Gliwicach pojawi się aż 300 rowerów na stacjach w różnych częściach miasta

Od 1 maja 2021 roku ma zostać wprowadzony w życie System GRM, czyli Gliwicki Rower Miejski 2021. Przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu GRM wygrało Konsorcjum warszawskie Orange Polska S.A. i Rovee S.A. Koszty zorganizowania i obsługi GRM wyniosą ponad 951 tysięcy, a umowa ma zostać podpisana 6 kwietnia. 

W jakim okresie będzie można skorzystać z systemu GRM i wypożyczyć rower?

Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego ma trwać od 1 maja do 30 listopada. System ma funkcjonować przez całą dobę, od poniedziałku do niedzieli beż żadnych ograniczeń. Na 30 stacjach będzie można wypożyczyć rowery. Każda z nich zostanie wyposażona w panel informacyjny, 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Rowery stanowią alternatywny środek transportu, z którego mieszkańcy Gliwic na pewno będą zadowoleni. 

Jakie rowery będzie można wypożyczyć na stacjach?

Dzięki specjalnie dostosowanej stronie internetowej będzie można się zarejestrować i sprawdzić ilość dostępnych rowerów na poszczególnych stacjach. Po Gliwicach od 1 maja będzie można w szybki i łatwy sposób się poruszać. Dodatkowo jazda na rowerze sprzyja nie tylko środowisku, ale ma też pozytywny wpływ na nasz organizm. Po Gliwicach będzie można poruszać się na standardowych miejskich rowerach, wyposażonych w koszyk, co ułatwi transport np. zakupów. Oprócz rowerów miejskich do dyspozycji będą także rowery tandem i cargo familijny. 

Czy w Gliwicach są ścieżki rowerowe?

Infrastruktura Gliwic jest cały czas rozwijana i sprzyja miłośnikom jazdy na jednośladach. W 2020 roku odnotowano budowę nowych dróg rowerowych. Tym samym zostały również odrestaurowane już istniejące ścieżki rowerowe, przy których postawiono bezpieczne stojaki rowerowe i stacje naprawcze. Władze miasta dbają o rozwój infrastruktury Gliwickiej oraz  pragną łączyć ze sobą różne sposoby przemieszczania się. Dzięki wprowadzeniu systemu GRM i budowie nowych dróg rowerowych pragną zachęcić mieszkańców do zdrowego i ekologicznego przemieszczania się. 

One thought on “W Gliwicach pojawi się aż 300 rowerów na stacjach w różnych częściach miasta

Dodaj komentarz