Palmiarnia Miejska znowu zamknięta

O soboty 27 marca 2021 roku obowiązują nowe obostrzenia w związku z narastającą trzecią falą koronawirusa w Polsce. Zamknięte zostaną ponownie obiekty sportowe i publiczne, w tym Palmiarnia Miejska. Nie będzie można również korzystać z krytych pływalni Delfin oraz Mewa, natomiast basen Olimpijczyk może działać dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Mogą zostać również organizowane niezbędne zawody sportowe, aczkolwiek bez udziału publiczności. 

Palmiarnia Miejska również musiała zrezygnować z odwiedzin

Wszystkie obiekty sportowe takie jak Orlik, korty tenisowe, sala sportowe na terenie basenu Delfin oraz hala widowiskowo-sportowa w Sośnicy są dostępne tylko na potrzeby zawodowych sportowców, a wszelkie wydarzenie mogą odbyć się bez udziału publiczności. Indywidualnie klienci w związku z nowymi obostrzeniami, nie mogą korzystać z obiektów na własne potrzeby. Obostrzenia te obowiązują do 9 kwietnia 2021 roku. Decyzję o zamknięciu podjęła również Palmiarnia Miejska, która zrezygnowała do czasu zniesienia obostrzeń z odwiedzin klientów. Jest to bardzo przykra wiadomość zarówno dla turystów jak i właścicieli obiektu, aczkolwiek sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się i trzeba szybko reagować, aby nie spowodować kolejnego wielkiego lockdown’u.

Wirtualne zwiedzanie Palmiarni Miejskiej

Epidemia koronawirusa trwa już ponad rok. Wszelkie muzea, teatry, kina oraz inne obiekty publicznego użytku zarówno w Polsce, jak i na całym świecie są w bardzo trudnej sytuacji. W związku z tym wiele obiektów stworzyło możliwość ich wirtualnego odwiedzenia. Na stronie Palmiarni Miejskiej możemy zwiedzić kompleks oglądając panoramę na stronie wirtualne360.pl. Jest to niesamowita możliwość odwiedzenia niezwykle egzotycznego miejsca w tych trudnych, epidemicznych czasach. Palmiarnia Miejska w Gliwicach powstała w 1924 roku i obejmuje aż dwa tysiące metrów kwadratowych. Kompleks został podzielony na pięć tematycznych pawilonów, dzięki czemu o wiele łatwiej i przyjemniej jest zwiedzać obiekt. 

Dodaj komentarz