Świętowaliśmy 100 lat harcerstwa

Kilka dni temu, a dokładnie 26 września miała miejsce Gala, której organizatorem był Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej. Chodziło o uczczenie 100-lecia harcerstwa na ziemi gliwickiej. Cała impreza obfitowała w wiele atrakcji, między innymi otrzymanie przez Hufca listu gratulacyjnego. Wszyscy obecni mieli możliwość nacieszyć oczy występami artystycznymi, które przygotowali najmłodsi uczestnicy ZHP. Oprócz tego odśpiewano kilka utworów, które wykonał zespół Wbrew Pozorom.

Kolejną formą świętowania stanowiło wybicie 100 pamiątkowych monet, które otrzymali zarówno partnerzy, jak i sojusznicy harcerzy. Inne z nich przeznaczono jako pamiątki dla gości biorących udział w obchodach. W trakcie Gali nie zabrakło znanych harcerzy oraz komendantów, wśród których można wymienić Pana Andrzeja Lichotę, Panią Marię Kryś oraz inne ważne osobistości.

Dzięki obchodom harcerzy z różnych pokoleń mogli spotkać się w jednym miejscu oraz powspominać stare dobre czasy. Najmłodsi z podziwem słuchali tego co mają do powiedzenia doświadczeni druhowie i zapewne z niecierpliwością czekają na wyruszenie w nieznane.

Warto mieć na uwadze, że ilość osób w trakcie spotkania była ograniczona. Jednakże, wszyscy, którzy nie mogli zjawić się tam osobiście mieli możliwość oglądania transmisji na Facebooku.

Dodaj komentarz