Pasy drogowe prezentują się teraz jeszcze piękniej

Każdy pragnie, aby miasto w którym żyjemy wyglądało atrakcyjnie i zielono. W związku z tym prezydent  miasta stara się zaspokoić oczekiwania wszystkich oraz wprowadzić podróżujących po Gliwicach kierowców w dobry nastrój. Właśnie dlatego zasadzono spore ilości roślin oraz bylin. Ich ilość przewyższa 36 tysięcy. Za ich sadzenie odpowiadają pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. Rośliny te możemy aktualnie podziwiać na pasach drogowych. Wśród nich znajduje się między innymi czyściec wełnisty, krwawnik, szałwia omszona, bratki oraz aksamitki rozpierzchłe.

Wymienione powyżej rośliny znajdują się między innymi przy skrzyżowaniu ul. Kujawskiej oraz Panewnickiej. Można je podziwiać także na ulicy Młyńskiej, Dolnych Wałów oraz Berbeckiego. Przez kolejne kilka dni rośliny znajdą się w jeszcze kilku miejscach, gdyż zaplanowany koniec akcji przypada na październik.

Oprócz tego Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach stara się naprawić wszystkie nierówności oraz uskoki pojawiające się na drogach, dzięki czemu jazda jest nie tylko bezpieczna, ale również przyjemna.

Rośliny oraz kwiaty wpływają na to jak się czujemy oraz jak wygląda miasto, dlatego coraz większa ilość zieleni cieszy wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających. Stanie w porannych korkach nie jest takie straszne, kiedy wokół mamy wiele kolorów i pięknych zapachów.

Dodaj komentarz