Stwórzmy razem magiczną atmosferę

Święta Bożego Narodzenia obchodzimy dopiero za kilka miesięcy, jednakże powoli trzeba już zacząć przygotowania do nich. Właśnie z tego względu miasto Gliwice rozpoczęło szukanie producentów, artystów oraz handlowców. Osoby te mogą rozpocząć pracę w trakcie organizacji Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odbędzie się od w dniach od 5 do 23 grudnia.

Osoby biorące udział w jarmarku otrzymają zaplecze handlowe, czyli domki, których powierzchnia wynosi około 6 metrów 2. Dostępne jest również zaplecze sanitarne, dekoracje świąteczne oraz program artystyczny.

Handlowcy z kolei muszą uiścić opłatę w wysokości 500 zł brutto za jeden domek, a następnie zapłacić opłatę targową. Wymaga się zapłaty za prąd i bezustannego sprzedawania zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach wieczornych. Wszyscy sprzedający muszą również dostosować się do panujących zasad związanych z epidemią. Środki do dezynfekcji oraz obowiązkowe maseczki to absolutne minimum.

Chęć wzięcia udziału w jarmarku można zgłaszać się na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest wysłanie maila wraz z kartą zgłoszeniową wystawcy. Oprócz tego można skorzystać z tradycyjnej poczty oraz udać się osobiście do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego. Wysłanie maila to najbardziej pożądana forma zgłoszenia. Wszyscy chętni mają możliwość zgłaszania się do dnia 17 października, a decyzja zapadnie nie później niż do 31 października.

Tegoroczny jarmark na pewno wywoła spore wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Dodaj komentarz